logo

پایگاه خبری شاخص آنلاین

https://shaakhesonline.ir
i
وب‌سایتUI/UX

پروژه طراحی و پیاده سازی وب سایت پایگاه خبری شاخص آنلاین

all-devices-black-(1).png

پیشینه پروژه

ایده تیم تحریریه شاخص آنلاین، راه اندازی یک رسانه شاخص اقتصادی بود؛ رسانه ای که هم به لحاظ محتوی و هم فرم در میان دیگر رسانه‌های اقتصادی کشور شاخص باشد. بنابراین خواسته آن ها طراحی و پیاده سازی یک وب سایت متفاوت اما سبک بود که برای کاربران موبایلی نیز به راحتی در دسترس باشد. 

ایده دیگر آن‌ها، پخش زنده نشست های تخصصی با حضور کارشناسان اقتصادی از طریق وب سای شاخص آنلاین بود. بنابراین باید در کنار بخش های معمول وب سایت، باکس ویژه ای نیز برای اعلام برنامه پخش زنده و سپس پخش برنامه طراحی و پیاده سازی می شد. 

شاخص آنلاین سعی داشت به اقتصاد ایران و جهان به طور کلی و مسائل بازار سرمایه به طور خاص بپردازد و راهنمایی برای سرمایه گذاری مردم در بورس باشد. بر این اساس، نمایش وضعیت شاخص بورس و همچنین قیمت های به روز سکه، ارز و کمودیتی‌ها دیگر خواسته تیم مدیریت این وب سایت بود. 

m-1.jpg

راهکار لوتوس کد

بر اساس نیازهای تحریریه شاخص آنلاین، وب سایت این رسانه در قیاس با دیگر وب سایت های خبری-تحلیلی حوزه اقتصاد و بورس، با ویژگی‌های متفاوت طراحی و پیاده سازی شد. در این وب سایت، باکس پخش زنده، امکان نمایش پوستر برنامه، موضوع، تنظیم زمان پخش، و نمایش تایمر شمارش معکوس را فراهم می کند. 

m-3-2.jpg

نوار شاخص‌ها، با استفاده از API وضعیت لحظه ای شاخص بورس و همچنین قیمت ارز، سکه و کمودیتی ها را نمایش می دهد. باکس موضوعات روز، با نمایش کلیدواژه های به کار برده شده در مطالب منتشر شده، یک نمای کلی از مباحث جاری به مخاطب ارائه می دهد. شیوه ارائه یادداشت های در صفحه اول، طراحی صفحه ای ویژه اعلانات بورس و رویدادهای حوزه اقتصاد و همچنین صفحه ویژه نویسندگان جزو بخش های مهم وب سایت شاخص آنلاین است. 

m-3.jpg

پروژه‌ها
نرم‌افزار لوتوس
درباره ما
تماس با ما
logo

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به لوتوس‌کد است.