logo

وب‌سایت اربینت

https://urbinat.ir
i
UI/UXوب‌سایت

پروژه طراحی و پیاده سازی وب‌سایت اربینت 

پیشینه پروژه

یکی از پروژه های تعریف شده در راستای برنامه چشم انداز 2020 اتحادیه اروپا، پروژه بازآفرینی شهری مبتنی بر راه حل های طبیعت محور، موسوم به پروژه URBiNAT (اِربینَت) است. این پروژه بر اساس ایده بازآفرینی مناطق و محله های محروم در شهرها از طریق اتصال به محله های توسعه یافته تر، از طریق راه حل های طبیعت بنیان (Nature Based Solutions) تعریف شده است. پروژه URBiNAT در سال 2018 توسط اتحادیه اروپا برای اجرای پروژه بازآفرینی شهری در 7 شهر اروپایی و دو شهر غیراروپایی (شن یانگ چین و خرم آباد ایران) تعریف شد. در ایران، اجرای وب سایت این پروژه به تیم لتوس کد سپرده شد.

m-1-single-color.jpg

راهکار لوتوس کد

وب سایت پروژه اربینت در ایران از یک سو نیازمند هماهنگی‌ با وب سایت اصلی پروژه در اروپا بود و از سوی دیگر، باید بر اساس نیازهای محلی پروژه در شهر خرم آباد تعریف می شد. تیم مدیریت پروژه اربینت در ایران، خواستار طراحی و اجرای وب سایتی بودند که نه تنها بر جنبه های آموزشی و اطلاع‌رسانی پروژه متمرکز باشد، فضایی را نیز برای تعامل با ساکنان محل اجرای پروژه اربینت (محله پشت بازار خرم‌آباد) ایجاد کند. 

ساختار ماژولار نرم افزار مدیریت محتوای لوتوس این امکان را می‌دهد که فراخور نیازهای هر پروژه، تغییرات لازم در نرم افزار ایجاد شود و ماژول‌های مورد نیاز، طراحی و پیاده سازی شود. بر اساس این قابلیت، دو بخش کلیدی در وب سایت اربینت طراحی و پیاده سازی شده است: دیوار محله و قاب محله. در بخش دیوار محله، هر هفته یک موضوع کلیدی مربوط به مشکلات محله پشت بازار مطرح می شود و ساکنان امکان ثبت نظر یا راه حل خود درباره این موضوع و مطالعه و راه‌حل‌های دیگران دیگران را دارند. همچنین، هر هفته یک عکس از محله منتشر می شود و در این مورد نیز ساکنان امکان ثبت نظر و مطالعه نظر دیگران را دارند. 

وب سایت اربینت، همچنین اطلاعات مربوط به اجرای پروژه اتحادیه اروپا در 8 شهر دیگر را هم در صفحه مختص به هر شهر ارائه می کند. 

m-4.jpg

پروژه‌ها
نرم‌افزار لوتوس
درباره ما
تماس با ما
logo

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به لوتوس‌کد است.