logo

پایگاه خبری حادثه 24

https://hadese24.ir
UI/UXوب‌سایتسئو

پروژه طراحی و پیاده سازی وب سایت پایگاه خبری حادثه 24

all-devices-black-(1).jpg

پیشینه پروژه

پایگاه خبری حادثه 24 رویکرد متفاوتی نسبت به دیگر وب سایت های خبری حوزه حوادث و آسیب‌های اجتماعی دارد. این رسانه از آغاز اعلام کرده که علاوه بر اطلاع‌رسانی دقیق، صحیح و شفاف از حوزه‌های اجتماعی و حوادث، رسالت خود را آگاهی بخشی به مخاطبان، تحلیل رویدادها با کمک کارشناسان خبره و آموزش با هدف پیشگیری از وقوع حوادث و جرائم می‌داند. 

بر این اساس، حادثه 24 علاوه بر بستری برای انتشار خبر، به فضایی مناسب جهت انتشار دیدگاه های کارشناسی برای آگاهی بخشی نیاز داشت. بخش دیدگاه‌های این پایگاه خبری باید به فضایی برای انعکاس نظرات کارشناسی صاحب نظران حوزه حوادث و آسیب های اجتماعی، از وکلا و قضات گرفته تا روانشانس‌ها و اساتید دانشگاه، تبدیل می شد. 

این رسانه همچنین به دنبال ایجاد امکانی برای برقراری رابطه تعاملی و دوسویه با مخاطب بود. علاوه بر این، حادثه 24 با هدف انتشار گفت‌وگوهای ویدئویی و دیگر تولیدات چندرسانه ای خود به یک ساختار قدرتمند چندرسانه ای نیاز داشت.

m-1-single-color.jpg

راهکار لوتوس کد

لوتوس کد با انجام تحقیقی در قالب پرسشنامه آنلاین، به این نتیجه رسید که بیش از 90 درصد از مخاطبان حوزه حوادث، با استفاده از موبایل اخبار مورد علاقه خود را دنبال می کنند. به همین دلیل، در مرحله طراحی UX و سپس در مرحله UI کاربر موبایلی مدنظر قرار گرفته است.

انتشار اخبار فوری (Breaking News) بخش جدانشدنی خبرهای حوزه حوادث است. در طراحی وب سایت، بخش ویژه‌ای برای انتشار اخبار فوری و سپس اضافه شدن آپدیت های بعدی خبر در نظر گرفته شده است. این ویژگی یکی از مواردی است که پایگاه خبری حادثه 24 را از رقبا متمایز می‌کند. 

m-1-2.jpg

در زمینه ایجاد رابطه تعاملی با مخاطب، علاوه بر ساده سازی مسیر ارسال نظر زیر مطالب، از دکمه «بالا» برای هر مطلب استفاده شده است. کلیک های کاربران روی این دکمه، شبیه یک رای است که آن ها به یک مطلب داده اند. بر این اساس، این مخاطبان حادثه 24 هستند که مشخص می کنند کدام مطلب مهم تر است و اصطلاحا خبر داغ کدام است، نه سردبیر. امتیاز حاصل از تعداد نمایش یک خبر و تعداد رای های کاربران، خبرهای داغ را در ستون مربوطه (ستون سمت چپ وب سایت) به بالای لیست می فرستد. 

m-3.jpg

همچنین ایجاد صفحه پروفایل مختص به هر نویسنده امکان حضور حرفه‌ای تر کارشناسان در پایگاه خبری حادثه 24 را فراهم کرده است. 

m-2.jpg
 

پروژه‌ها
نرم‌افزار لوتوس
درباره ما
تماس با ما
logo

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به لوتوس‌کد است.